Bermuda şeytan üçgeni nedir?

Günümüze kadar uçakların gemilerin kazalar sonucu düşerek ve batarak arkalarından herhangi bir iz bırakmadan kaybolduğu ve sır haline gelen olayların asıl nedeninin ne olduğunu bugüne kadar yapılan araştırmalardan bilgiler aktarmaya çalışacağız.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerededir?


Öncelikle Bermuda Şeytan Üçgeni\'nin tam olarak nerede olduğunu anlayalım;
Bermuda Şeytan Üçgeni Kuzey Amerika ve Güney Amerika\'nın ortasında Bermuda Adası Miami Yarımadası Porto Riko adalarının oluşturduğu üçgen bir alandır. Deniz üzerindeki bu üçgen alanın genişliği 500 bin mildir.Bugüne kadar sayısı binleri bulan gemi uçak insan Meçhule karışarak bir daha haber alınamamıştır

Bermuda şeytan üçgeninin sırrı nedir?


Bölge yakınlarında yaşayan insanlar Bermuda Şeytan Üçgeni adıyla anılan bu bölge üzerinde Deniz yüzeyinin beyaz bir renkle kaplandığını görmüş ve buna dayanılarak bölgede araştırma başlatılmıştı.
Bölgede deniz dibine kameralı cihazlar gönderilerek yapılan araştırmada Deniz tabanında basınç ve soğuk nedeniyle katılaşan doğalgazın \"hidrat\" denilen beyaz parçaçıklara dönüştüğü görmüştür.

Aynı bölgede \"gulf Stream\" adı verilen sıcak su akıntılarının bölgeden geçerek hidrat parçalarını çözmesi ile çözülen doğalgaz deniz yüzeyine Oradan da hava yüzeyine çıkmaktadır.
Yoğunluğu havadan ve sudan daha hafif olan doğal gaz deniz tabanından yüzeye çıkarken bölgedeki suyun yoğunluğunu düşürüp üzerinden geçen gemilerin batmasına neden olmuştur. Aynı şekilde deniz yüzeyinden havaya salınan doğalgaz hem havanın yoğunluğu düşürüp hem bölge uçan uçakların motorlarını havasız bırakarak bırakarak uçma kabiliyetlerini yitirmelerine dolayısıyla düşmelerine neden olmaktadır.

Bermuda şeytan üçgeninin en ünlü olayı


Bermuda Şeytan Üçgeni\'nin üzerinden geçen gemi ve uçakların bu şekilde batıkları tahmin ediliyor
Bermuda Şeytan Üçgeni\'nin en ünlü olayı \"Flight 19\"dir.
Fort lauderdale üstünden 5 Aralık 1945 tarihinde havaalanan 5 Grumman IBM Florida Avenger tipindeki uçaklar saat 14:00 civarlarında uçuş koşulları gayet iyi olduğunu bildikten sonra Bermuda Şeytan Üçgeni üzerindeyken ansızın radardan kaybolmuştur.
Bölgede Geniş çaplı arama yapıldıysa da radardan kaybolan bombardıman uçaklarının hiçbirinin enkazına dahi ulaşılamamıştır.

En Kaliteli Yeni içerikler İçin abone ol!

Yorumunu Yaz

3 comments