Derya uluğ kimdir

Okyanus isimli şarkısıyla geçtiğimiz yaza damgasını vuran şuanda bile listelerde en çok çalınanlar listesinde canavar isim şarkısıyla tepeleri zorlayan Derya uluğ kimdir ,Derya uluğ\'un yaşı kaçdır?,Kaç kilodur?


Derya Uluğ, 21.02.1986 tarihinde gözlerini dünyaya açtı. Doğumu yaşantısı izmir\'de geçen güzel şarkıcı 58 kg ve boyu 1.66 cm\'dir

Daha ufak yaşlarda başlayan müzik merakı 8 yaşında bir radyonun düzenlemiş olduğu yarışmayı birincilikle kazanmasıyla başlamış oldu. Daha sonraları nota ve keman eğitimi alan güzel şarkıcıya izmir\'in yerel müzikal işletmelerinden teklifler gelmiş ve Bu yerlerde şarkı söylemeye başlamıştır. Lise öğrenimi bittikten sonra muğla üniversitesi öğretmenlik bölümünü iyi bir dereceyle bitirmiş akabinde yüksek linsan yapmak üzere Haliç üniversitesi Devlet konservatuvarında öğrenimini tamamlamıştır.

Ünlü şarkıcıların vokalisliğini yapan Derya uluğ, en son Türkiye\'nin değerli seslerinden Ebru gündeş\'in 3 yıl vokalisliğini yaptıktan sonra kendi şarkısını çıkarmak için yollarını ayırmıştı.

En Kaliteli Yeni içerikler İçin abone ol!

Yorumunu Yaz

3 comments