yaşama dair organik içerikler2

Kulaklarınızı kulak çubuğu ile temizliyorsanız dikkat!

Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Alan Şefi Süleyman Yılmaz, okulun kimya bölümünde 400’ yakın öğrencinin bulunduğunu söyledi. Yılmaz, Kimya bölümünün diğer meslek gruplarına göre avantajlı bir bölüm olduğunu vurgulayarak, “Okulumuzda yaklaşık Kimya bölümünde 400’e yakın öğrencimiz var. Kimya bölümü diğer meslek gruplarına göre avantajlı bir bölüm.

Nedeni de mesleki açıdan fabrikalarda, hastanelerde, üretim tesislerinde iş bulma olanakları daha fazladır. Okulumuzda teorik derslerin yanında derslerimiz genelde laboratuarda geçmektedir.
  • Kategori :
  • Zaman : 3 gün önce
Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Alan Şefi Süleyman Yılmaz, okulun kimya bölümünde 400’              yakın öğrencinin bulunduğunu söyledi. Yılmaz, Kimya bölümünün diğer meslek gruplarına göre avantajlı bir bölüm olduğunu vurgulayarak, “Okulumuzda yaklaşık Kimya bölümünde 400’e yakın öğrencimiz var. Kimya bölümü diğer meslek gruplarına göre avantajlı bir bölüm.
       Günümüzde kalp ve damar hastalıklarının dünyadaki en baş ölüm nedenlerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Dr. Emre Altekin, “Özellikle birinci basamakta aile hekimi arkadaşlarımızın acil başvurularda en çok zorlandığı klinik tablolar ve bu klinik tablolarda ellerinin altında en çok kullanacakları tanı yöntem elektrokardiyografi.     Tabi bir elektrokardiyografi ile çok acil klinik durumlara tanı koyup, hastanın hayatını kurtaracak müdahalede bulunabilirsiniz. Biz günlük hayatta karşımıza en çok çıkabilecek, en sık karşılaşılabilen hayati klinik durumlardaki EKG bulgularına değindik” dedi. Kalp ve damar hastalıklarının dünyada ilk 3’e girdiğini belirten Altekin, “Eskiden kalp hastalığı 50 yaş üstü hastalığıydı.
         Artık öyle bir şey söz konusu değil. Günümüz yaşam şartları, beslenme alışkanlığı, sigara, hareketsizlik, obezite, kötü beslenme ve GDO’lu gıdalardan sonra bu oran iyice artmaya başladı. Dolayısıyla hiç kimsenin ben daha gencim kalp hastası olma ihtimalim yok deme gibi bir lüksü söz konusu değil. Kendimizde kalbimizle veya kalp sağlığıyla ilgili bir sorun hissettiğimizde mutlaka kontrolden geçmeliyiz” diye konuştu.

Aynı Kategoriden

0.0456